Sigara Yanık Tamiri

Evinizde sigara içerken zaman zaman halı ve koltuk yanmaları ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu yanıklar gerçekten estetik görünüme çok zarar vermektedir. Aynı durum araçlarınız içerisinde de zaman zaman meydana gelmektedir. Araç içerisinde oluşan yanıklarda tamir yapmak mümkündür. Birkaç farklı yöntem ile bu yanıkların üzerinden gelebilirsiniz. Sigara yanık tamiri nasıl yapılır? Bunu biraz inceleyelim.

Araç döşemeleri yanıklara karşı dayanıksız kumaşlardan oluşmaktadır. Ülkemizde kullanılan araçların büyük çoğunluğunda koltuk döşemesi olarak kumaş kullanılmaktadır. Araç içerisinde sigara içilmesi durumda tavanlarda sararma olabileceği gibi araç içerisinde ufak kazalarda meydana gelebilmektedir. Sigara içme esnasında izmaritin elden kayıp koltuk döşemesini yakması, aracınızın plastik yüzeylerini yakması, ahşap yüzeylerde oluşturacak siyah izlerin oluşması normal bir durumdur. Üzülecek bir durum yok; uygun fiyatlarla koltuk tamirini yapmak mümkündür.

Sigara Yanık Tamiri Nasıl Yapılır?

Yanık oluşumunun üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin, onarım yapmak mümkün olacaktır. İkinci el olarak almayı düşündüğünüz aracın içerisindeki yanık izleri gözünü korkutup araçtan vazgeçmenize neden olmasın. Ne kadar hassas davranırsanız davranın araç içerisinde, siz olmasanız bile arkadaşınızın döşemede küçük bir delik açması mümkündür.

Sadece döşemelerde değil aynı zamanda paspasların altında, araç içerisinde bulunan plastik yüzeylerde, emniyet kemeri başlarında gibi farklı noktalarda da yanıklarla karşılaşmak mümkündür. Bu yanıklarda başarılı personellerimiz sayesinde en kısa süre içerisinde tamir edilebilir ve eski görünüm tekrardan sağlanabilir.

Döşeme yandıktan sonra ufak bir delik ve çirkin bir görüntü geriye kalır. Bu deliğin etrafındaki kumaş ve iplikler, sıcaklıkla temas ile birlikte yanar ve sertleşir. Sigara yanık tamiri esnasında ilk olarak sertleşen noktalar özel teknikle temizlenir. Temizlikten sonra arabanızın kumaşına uygun bir kumaş bulunur. Bu kumaşın yüzeyi, döşeme yüzeyi ile aynı olmalıdır. Böylece bir hissiyat farkı oluşmaz. Uygun kumaş bulunduktan sonra döşeme rengiyle aynı renge boyanır; eğer döşemeniz desenli ise ayrıntılı bir şekilde desen işleme işlemi başlar. Uygun desen, doğru boyutlandırma ve renklendirme işleminden sonra özel tekniklerle yama yapılır. Bu yama dışarıdan bakıldığında dikkat çekmeyecek şekilde uygulanır.

Artık aracınız içerisinde olan yanıklara üzülmenize gerek yok. Birkaç saat alacak bu işlem sırasıyla döşemenizi eski haline getirebilirsiniz. Aracınız kıymetli ve ona zarar gelsin istemiyorsunuz, bunu biliyoruz. Görünmez kaza dediğimiz bu ufak kazalar ne yazık ki zaman zaman gerçekleşebilmektedir. Sigara yanık tamiri hizmetimiz ile sizlere kaliteyi ve uygun fiyatı sunuyoruz.