Boyasız göçük düzeltme

Trafikteki araç sayısının artması ve dolu yağışları araçlarda göçükler meydana gelmesine neden olmaktadır.  Bu göçükleri boyasız göçük düzeltme teknikleri ile düzeltmeniz mümkündür. Bu yöntemler nasıl uygulanır, neden önemidir gibi soruların cevabını verelim.

Araçların herhangi bir sebeple boyaya maruz kalması orijinalliği bozmaktadır; bu da değer kaybının temel sebebidir. Ufak bir göçük için aracın değerini düşürmek yanlış bir yöntem olacaktır. Araçlarda boya kullanılması, boyanın ve işçiliğin kalitesine göre uzun sürede kendini öne çıkartacaktır. Boyasız göçük düzeltme uygulamaları sayesinde bu durumlarla karşı karşıya kalmayacaksınız. Arabanız orijinal bir şekilde kalacak ve değer kaybetmeyecektir.

Uygulamanın farklı yöntemleri vardır. Ne kadar basit gibi görünse de ciddi zaman ve emek isteyen boyasız göçük düzeltme işlemi için öncelikle bölgeye ve araca bağlı olarak uygun yöntem seçilir. Burada bir ayrıntıyı vermek istiyorum; uygulamanın yapılacağı bölge daha önceden boyanmamı olması gerekmektedir. Uygun yöntem seçildikten sonra tecrübeli ustalarımız ve son teknoloji ürünlerimiz ile düzeltme işlemi başlamaktadır. Diğer düzeltme işlemlerine göre sizlere avantaj sağlayacak bir diğer fark ise daha hızlı bir şekilde sonuç alınmasıdır. Zaman sizler için önemlidir; eski düzeltme yöntemleri uzun süre alırken Boyasız göçük düzeltme bir gün kadar bir süre içerisinde sonuç verecektir.

Usta tecrübesi ve bilgisi bu noktada öne çıkmaktadır. Uygulanan yöntemler gereği ve yapılacak düzeltmenin kaliteli olması için bazı araç parçalarının sökülmesi gerekmektedir. Sökülen parçaların hasar görmemesi için dikkatli davranılmalı ve doğru şekilde sökülmelidir. Düzeltme işlemi esnasında kullanılacak ekipmanların kaliteli olması sayesinde göçük tam kusursuz bir şekilde düzeltilebilir. Ustanın hangi ekipmanları, nasıl kullandığı bu konuda önemlidir. Yapılan işlemin kesinlikle kusursuz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Düzeltme bittikten sonra parçalar tekrardan doğru bir şekilde takılmalıdır. Yanlış veya özensiz montajlar ileride sizler için sorun arz edebilir.

Göçük düzeltilirken özel olarak yapılmış vakum aletleri kullanılabileceği gibi masaj yöntemi denilen bir yöntemle de düzeltme yapılabilmektedir. Bu yöntemler aracın göçük bölgesine ve göçük derinliğine bağlı olarak değişmektedir. Yanlış yapılan uygulama, aracın zarar görmesine sebep olabilir. Doğru bir uygulama seçimi sayesinde aracınız mutlu olacaktır.

Bu yöntemin sıkça tercih edilmesinin sebebi temel olarak maddi olarak kazandırdıklarıdır. Daha önce de söylediğim gibi aracın değerini düşürmez ve ileriki süreçler de sizlere maddi olarak destek sağlayacaktır. Peki bunu nasıl yapar?

Hasar kaydı oluşturmayacağı, oluştursa dahi düşük maliyetli olması kasko konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Aracınızın orijinal boyasında kayıp olmadığı için satış konusunda karşı tarafa güven verecek ve daha iyi fiyata daha hızlı bir şekilde satma şansınız olacak. Araba almayı düşünen çoğu kişi aracın orijinalliğini korumuş olmasına önem vermektedir.

Boyasız göçük düzeltme işleminde mutlaka kaliteli ürünler kadar kalite bir işçilik şarttır. Bunun bilincinde sizlere yıllardan beri hizmet vermekten gurur duymaktayız. Yaptığımız işin kusursuz olması ve yüzünüzün gülmesi bizler için ön plandadır.