Araç Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Aracınızın renginden sıkıldıysanız veya farklı arayışlar içerisindeyseniz boyatma ve kaplama sizler için güzel seçenekler sunmaktadır. Günümüzde boyadan daha çok kaplama tercih edilmektedir. Bunun birçok sebebi vardır. İnsanlar neden araç kaplama tercih ediyor; biraz bunu inceleyelim.

Araçlarınızı tamamen boyatmak maddi olarak ciddi rakamlara tekabül etmektedir. Kaplama maliyet konusunda daha düşük olduğu için kullanıcıların tercih etmesindeki en büyük sebeptir. Diğer bir sebepse, kaplamanın geri dönüşünün daha kolay olması ve dayanıklılığın yüksek olmasıdır. Sadece dayanıklılık sebebiyle tercih edilen kaplamalarda mevcuttur. Arabada oluşabilecek boya yıpranmalarının, güneş yanıklarının, taş yaralanmalarının önüne geçilmesi bu sayede mümkündür.

Araç Kaplama Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

            Öncelikle arabanızı kaplayacağınız malzeme kesinlikle yüksek kalitede olmalıdır. Araç kaplama ürünleri sizlere bu konuda oldukça çeşit sunabilmektedir. Kullanacağınız malzeme, kalitesine göre size uzun ömür ve sağlamlık sunacaktır. Kendini yenileyebilen ve kolay temizlenebilen malzemeler son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

Araç kaplama işlemi esnasında en önemli noktalardan biri de temizliktir. Kaplama öncesi kil ile temizlenen arabanın dış yüzeyi tamamen temizlenir. Bu temizlik kaplamanın yüzeyi iyice tutması için yapıldığı gibi saydam kaplamalarda, yüzeyde lekelerin kalmaması için yapılmaktadır.

Saydam kaplamalarda arabanın belirli bir kısmı sökülürken, renkli kaplamalarda arabanın büyük bir kısmı sökülmektedir. Sökme ve takma işlemini yapan ustanın bilgisi burada devreye girer. Araç sökülürken parçalara zarar verilmemesi, çıkartılan parçaların kusursuz bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir.

Araç Kaplatmak Güvenli mi?

Kullanılan malzemeler kaliteli olduğu sürece ve yaptırdığınız usta işine hakimse bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Araç kaplama sayesinde aracınıza koruma sağladığınız gibi farklı bir görünüme de kavuşacaksınız. Aracınızdaki çizilmeler, yaralar kapanacak ve basit sürtmelere, taş yaralarına da engel olmuş olacaksınız.

Yasal Boyutu Nedir?

            Aracınızı saydam renk dışında farklı bir renk ile kaplatacaksanız mutlaka aracınızın ruhsatına bu işlemi işletmeniz gerekecektir. Bölgesel olan kaplamalarda da bu işlemi yapmanız gerekir. Saydam kaplamalar renk değişikliği yapmaması sebebiyle herhangi bir işlem yaptırmanız gerekmez.

Metalik gümüş, altın sarısı gibi parlaklığı ve dikkat çekiciliği yüksek olan renkler kesinlikle trafikte bir sorun teşkil etmemektedir. Evraklarınız tam olduğu sürece rahatlıkla arabanızla dolaşabilirsiniz.

Araç kaplama esnasında yapılan hatalar ciddi oranda canınızı sıkabilir. Oluşabilecek hatalardan kesinlikle firma sorumlu tutulmalıdır. Biz yaptığımız kaplamalarda garanti veriyoruz. Yıllardan süregelen tecrübemiz ve ürün çeşitliliğimizle bütçenize uygun hizmet sağlamaktayız. Aracınızı kaplamadan sonra daha çok sevecek ve her sürdüğünüzde daha çok keyif alacaksınız.